Bepanthen® Krém je účinný při léčbě spálenin způsobených sluncem.

bepanthenBepanthen® Krém je účinný při léčbě spálenin způsobených sluncem, radioterapií i běžných popálenin nižšího stupně. Na povrchu kůže vytváří tenký, osvěžující a bolest tišící film, proniká do hlubokých vrstev pokožky a podporuje přirozené hojivé procesy. Vzhledem ke složení je vhodný i pro mimořádně citlivou pokožkou, pro děti i seniory.
Bepanthen® Krém se lehce roztírá, nezanechává mastný povrch. Krém působí léčivě nejen na popáleniny, ale i mokvající rány a drobné záněty kůže.

Drobná poranění kůže

Odřeniny je nejlepší očistit proudem vody (případně mýdlem a kartáčkem) od všech nečistot a následně vydezinfikovat. Zakrýt je lze náplastí, pokud jsou větší, tak sterilním obvazem. Je také možnost do vyčištěné rány po mírném zaschnutí namazat Bepanthen Plus krém. Je jedním z léčivých přípravků , které mají zároveň dezinfekční i hojivé účinky a ránu během hojení nevysušují (stroupky nepraskají). Pro rychlé hojení drobných poranění.je Bepanthen Plus krém správnou volbou.

Bepanthen Plus krém je vhodné použít také v případě drobných řezných ran, které je třeba ošetřovat jemněji než odřeniny. Většinu nečistot odplaví krev sama, stačí je proto krátce opláchnout vodou a počkat, až rána přestane krvácet, případně na ni přitisknout sterilní obvaz. Poté ránu namažeme a zalepíme.

Záděry nehtů
Pokožku ale neohrožují pouze řezné rány, odřeniny či škrábnutí. Zvláště malé děti a ženy často trpí záděrami u nehtů. Jsou velmi bolestivé a navíc rychle hnisají. Většinou se objevují u lidí, kteří pracují manuálně, okusují si kůžičku kolem nehtů nebo si ruce často namáčejí ve vodě. Navíc většinou mají vysušenou a velmi jemnou pokožku. Při ošetřování záděr se pokud možno vyhněte jejich odstřihávání. Nůžkami maximálně odstraňujte suché a mrtvé konce záděr, a to až poté, co si kůži změkčíte teplou lázní. Nejúčinnější na záděry jsou mastné krémy, nejlépe s léčivými účinky jako Bepanthen Plus. Kůži ze záděr se při mazání snažte přitisknout zpět, aby se záděra dále nezvětšovala.
Epilace a depilace
Kůže také trpí při epilaci a depilaci. Po vytrhávání chloupků se na ní často objeví červené bolestivé pupínky. Po odstranění vosku je proto nutné pokožku omýt a nanést léčivý krém. V následujících dnech ji pak stačí mazat ráno a večer. Stejným způsobem postupujte po holení chloupků. Poranění kůže vzniká i při tetování a dalších kosmetických zásazích, jako je například permanentní make-up. Zavlečení infekce do takto ošetřené kůže zabráníte pravidelným mazáním krémem Bepanthen Plus. Z případných ranek nestrhávejte strupy a nemyjte je vodou. Nanášejte na ně krém až do úplné regenerace pokožky. Tetování mažte i během dne v případě, že máte pocit pnutí, ne ovšem příliš často, aby nedošlo k mokvání.

Popáleniny a spáleniny

Pokud je naše kůže vystavena slunci příliš dlouhou dobu, má to na ni podobný účinek, jako bychom se polili horkou vodou. Ze slunečního záření nám sice nehrozí ty nejvážnější typy popálenin, přesto jsou však jím způsobené spáleniny velmi bolestivé. I proto, že jejich rozsah je zpravidla velký. Nehledě na to, že kůže poškozená přílišným opalováním je náchylnější k různým typům rakoviny.

Spáleninami jsou nejvíce ohroženy děti, a to zvláště světlejší typy. Kůže dětí se totiž neumí působení slunečního záření bránit tolik jako kůže dospělého člověka. Ze všech těchto důvodů je nutné snažit se spáleninám maximálně předejít.

Lékaři doporučují, abychom se slunečním paprskům vyhnuli především v době od 10 do 15 hodin. Noste také pokrývku hlavy a kvalitní oděv, trička z řídké tkaniny totiž vaši kůži před sluncem neochrání. Mějte přitom na paměti, že sluneční paprsky působí, i když je pod mrakem, a zvláště silně se odrážejí od vody, písku či betonu. Před pobytem na slunci použijte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.

Ošetření spálenin ze slunce
Pokud se přesto na slunci spálíte, první pomocí je studená voda – vyzkoušejte sprchu či obklady. Můžete si také po spálenině přejíždět ledem, je nutné jej ovšem předtím nechat trochu roztát, aby ostré hrany nepoškodily kůži. Podle vzoru našich babiček lze použít i obklad s tvarohem či jogurtem, nejúčinnější je ale samozřejmě léčivý krém, např. Bepanthen Krém, díky kterému se kůže rychle hojí. Zvláště dětská pokožka ocení, že tento přípravek neobsahuje parabeny ani barviva. Spáleniny způsobené sluncem ovšem není radno podceňovat. Lékařskou pomoc vyhledejte vždy, doprovází-li je horečka, velké bolesti hlavy, zimnice nebo pokud jsou puchýře příliš velké a mohla by se vám do nich dostat infekce.
Ošetření popálenin
Především malé děti, které neumějí předvídat důsledky svých činů a nejsou motoricky ještě příliš zdatné, jsou ohrožené i běžnými popáleninami. Nevyhnou se jim ale ani starší děti a dospělí. U popálenin je zvláště důležité nic nezanedbat. V případě, že jsou vážnější, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc. Ta je nutná také tehdy, je-li popálenina větší než pět procent lidského těla, což zhruba odpovídá ploše velikosti dlaně. S lehčími popáleninami, při nichž zarudne kůže nebo se vytvoří malé puchýřky, si ovšem můžete poradit sami. Nejúčinnější pomocí je postižené místo hned zchladit tekoucí vodou, a to po dobu 15 až 20 minut. Popálenina bude méně bolet, a navíc se tím omezuje poškození tkání. Ochlazování by ale nemělo být příliš prudké, pokud chcete použít led, vždy jej po chvíli na pár vteřin od rány oddalte. Popálené místo poté nezakrývejte gázou či náplastí, ale nechte je na vzduchu a ošetřujte léčivým krémem. Mezi účinné léčivé přípravky patří Bepanthen Krém.

Zdroj: www.bepanthen.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..